facebook reklam yönetimi ve danışmanlığı

Facebook sosyal medya platformu üzerinden reklam yayınlanma işlemleri Facebook reklamları olarak tanımlanmaktadır. Facebook, en çok kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından birisidir ve herkese reklam paylaşımı yapma fırsatı sunmaktadır. Sosyal medya hesaplarının doğru yönetilebilmesi ve reklamların oluşturulabilmesi için uzman danışmanlara ihtiyaç vardır. Reklamjet olarak Facebook reklam yönetimi alanında, profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Facebook reklamları, marka bilinirliğini artırma için tercih edilen en güçlü reklam ağıdır. Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısının bulunması, yapacağınız paylaşımların anında milyonlara ulaşması sağlanabilecektir. Tecrübeli kadromuz ile dijital reklam işleriniz için stratejiler oluşturacak ve milyonlara ulaşmasını sağlayacağız.

Facebook Reklamları

En iyi sosyal medya ağlarından birisi olan Facebook, 2004 yılında kullanılmaya başlamış ve 2014 yılından sonrada dijital reklam hizmetleri sunmuştur. Gelişen sistemlere ayak uydurmak, daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen her firma, ürün ve hizmetleri için reklama ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde de hedef kitleye ulaşmanın en kolay yolu sosyal medya platformlarıdır. Hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilmek için Reklamjet aracılığı ile Facebook profesyonel reklam ver ve marka bilinirliğini artır. Firmamız, tüm sosyal medya platformları hesaplarının yönetimi işlemlerini profesyonel olarak yapmaktadır. Facebook hesabınızın yönetimi, ürün reklamlarının oluşturulması, paylaşılması ve müşteri yorumlarının, geri dönüşlerinin analizleri yapılmaktadır. Reklam içerikleri oluşturulurken, kullanılacak görsellerin belirlenmesi, görsele uygun içeriğin hazırlanması dikkat edilmesi gerekin işlem aşamalarıdır.

Facebook Reklamlarının Getirisi Nedir?

Dijital platformlarda yapılacak olan reklamın içeriği kaliteli olduğunda büyük getiriler sağlarken, yanlış içerikler markaya zarar verebilecektir. Facebook reklam ajansı olarak, hazırlamış olduğumuz reklam içeriklerinin en iyi faydayı sağlamasını amaçlıyoruz. Günümüzde, internet kullanıcılarının %80’den fazlası Facebook kullanmaktadır. İnsanlar, her gün Facebook hesaplarını ve reklamları kontrol etmektedir. Bu Facebook hesabınızdan yapacağınız reklam paylaşımının görülmesini sağlamaktadır.

Facebook reklamlarının sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Marka bilinirliğini artırma,
  • Firma web sitesine erişimin artması,
  • Ürüne talep oluşturma,
  • Dijital pazarlama oranının artması,

Facebook reklamlarını oluşturan görseller, marka tanınırlığını artıracak ve takipçilerde kalıcı etki oluşturacaktır. Markanız tanındıkça, değeri artacak ve ürünleriniz daha fazla incelenmeye hatta satın alınmaya başlayacaktır.

Facebook Reklamı Vermek

Facebook hesabı üzerinden reklam vermek isteyenler, kendi başlarına ya da ajans desteği ile başlayabilirler. Reklamjet Facebook reklam danışmanlığı firması olarak, marka değerinin korunması, reklam sürecinin başarılı yürütülebilmesi için hizmetlerimizden faydalanılmasını öneriyoruz. Facebook reklamlarını verebilmek için Facebook hesabınızı ve hesabınıza bağlı reklam hesabı oluşturuyoruz. Facebook hesabı üzerinden hem metin odaklı hem de görsel odaklı reklam çalışmaları yapılabilmektedir. Reklamı yapılacak olan ürün türüne göre en uygun içerikleri hazırlıyoruz. Dijital platformlarda reklam verebilmek için önce hedef kitlenin iyi tanınması gerekiyor. Danışmanlık hizmetlerimiz ile sektörün ve ürününün yapısına göre hedef kitleyi belirliyor ve hedef kitleye göre içerikler hazırlıyoruz. Reklamın başarılı olması ve hedef kitleyi etkileyebilmesi için reklam türünün, stratejilerinin iyi belirlenmesi gerekiyor. Uzmanlarımız ile bu işlemleri profesyonel olarak yapıyoruz.

Facebook Reklamlarının Yönetimi

Tüm Facebook reklamlarınız, firmamız uzmanları tarafından yönetilmektedir. Facebook reklamlarının yönetimi için hedef kitle araştırması, reklam kampanyaları, SEO çalışmaları, rakip analizi, reklam maliyetleri gibi tüm yönetimi süreçlerini gözden geçiriyoruz. Reklam vermenin amacı, hedef kitleye ulaşmak ve ürün tanıtımını yapabilmektir. Facebook hesabı oluşturulduktan ve reklam paylaşımları için hazır hale getirildikten sonraki ilk işlem hedef kitle analizidir. Reklamların yapıldığı Facebook hesabınıza ve ürün bilgilerinin yer aldığı web sitesine erişimi engelleyici bir durum varsa bunlar optimizasyon çalışmaları ile giderilmelidir. Danışmanlık hizmetlerimiz ile reklam maliyetlerinizi belirlemenizi ve daha düşük maliyetlerle en iyi reklamları yapmanızı sağlıyoruz.

Reklam Türleri

Facebook sosyal medya hesapları, dijital reklamcılığın en iyi kullanıldığı platformların başında gelmektedir. Reklam içerikleri oluşturulurken, müşteriye verilmek istenilen mesaja göre belirleme yapılmaktadır. Facebook reklam modelleri denildiğinde, marka bilinirliği reklamları, etkileşim reklamları, erişim reklamları, trafik reklamları, uygulama indirme reklamları, mesaj reklamları, katalog reklamları gibi çok sayıda seçenek sıralanabilecektir. Daha çok mesaj reklam modeli kullanılmakta ve insanların işletme ile iletişime geçmesini ve devamında alışveriş yapmasını sağlamak hedeflenmektedir. Facebook platformu, marka bilinirliği reklam modeli için en uygun yapıya sahip alandır. Ajans hizmetlerimiz ile hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyoruz.