Google Ads | Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Google Ads (Adwords) Uzmanı & Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar?

google ads adwords uzmanı

Google Ads, eski adıyla Adwords uzmanı, arama motoru pazarlaması konusunda işletmelere veya bireysel markalara profesyonel destek sunan bir kişidir. SEM olarak bilinen Search Engine Marketing tabirinin kısaltması olarak web dünyasında ilgi gören bu alanda Google Ads danışmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet üzerinde her geçen gün yenilenen algoritmalar ile daha komplike ve karmaşık bir hal alan Google Ads reklamcılığında Google Ads (Adwords) uzmanı büyük rol oynamaktadır. İşletmeler bu sayede SEM uygulamalarını başarılı şekilde uygulamaya başladıktan sonra daha hızlı kazanç elde etmeye başlayabilmektedir.

Google Ads (Adwords) Uzmanı, kısa sürede tanınmak ve hemen web dünyasında başarılı pazarlama teknikleri uygulayarak hedeflerine ulaşmak isteyen işletmelere bu alanda profesyonel destek veren bir uzmandır. SEM sadece Google Ads platformunu kapsamamakla birlikte sosyal medya ile entegre olarak gerçekleştirilen internet reklamcılığı ve pazarlama yöntemlerinin tümünü içermektedir. Google Ads uzmanı sayesinde işletmeler ticari alanda daha fazla satış ve marka bilinirliği elde edebilmektedir.

İnternet dünyasında her geçen gün artan rekabet ortamında öne çıkan hizmetlerden yararlanabilmek için işletmeler Google Ads danışmanından profesyonel destek almaktadır. Danışmanlar tecrübeli oldukları internet reklamcılığı alanında farklı stratejileri veya en çok tercih edilen Google Ads yöntemlerini başarılı bir şekilde uygulayarak firmaların sektördeki rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı oldukları bilinmektedir. Bu sayede işletmeler de ticari kazançlarını artırmanın keyfini çıkarabilmektedir.

Google Ads (Adwords) uzmanı çalışmaları, bir işletmenin web dünyasından ne tür beklentileri olduğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Google Ads danışmanının genel olarak sunduğu hizmetler veya iş tanımı içindeki aktivitelere şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sektör, rakip ve rekabet analizi yapar
 • Hedef anahtar kelimeleri araştırır ve belirler
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonlarını gerçekleştirir (UI/UX)
 • Sektöre göre Google Ads reklam mecralarını belirler
 • Web sitesi hız analizi, önerileri ve optimizasyonu yapar
 • Çalışmalarla belirlenen analize uygun reklam stratejisi başlatır
 • Re-marketing ve pazardaki kitlelerin ön analizi ve çalışmasını yapar
 • Google Ads reklamcılığında yol haritasını çizer ve sonuçları raporlar

Google Ads reklam bedeli hesaplama konusu da işletmeler açısından önem taşır. Çünkü Google Ads üzerinden yapılacak internet reklamlarında bütçe belirleme konusunda işler danışmanlara bırakılmaktadır. Ancak bu konuda firmaların da önceden bilgi sahibi olması faydalıdır. Google Ads reklam fiyatlarının hesaplanmasında öne çıkan unsurlar şunlardır:

 • Aranama hacimlerinin yoğunluğu
 • Sektörün büyüklüğü
 • Rekabetteki anahtar kelime hacimlerinin zorluğu
 • Web sitenin mevcut durumu
 • Reklam kalite puanları

Google Ads (Adwords) uzmanı etkisi işletmeler için oldukça büyüktür. İşletmeler Google Ads uzmanları sayesinde kendi bütçelerini yormadan, en düşük maliyetlerle maksimum verim ve geri dönüş sağlayacak şekilde Google reklam kampanyası başlatabilmektedir. Sektördeki rakiplerinden ön plana çıkmak isteyen işletmeler Google Ads (Adwords) uzmanı sayesinde profesyonel bir kampanya düzenleyerek düşük maliyetlerle verimli reklam stratejileri uygulayabilmektedir. Bu konuda Google Ads algoritmalarına hakim olan uzmanlardan destek alınması çok faydalıdır.

Google Ads Rehberi Serisi İçerikleri:

Hizmet

Eğer siz de, reklamlarınızı sizin yerinize yönetebilecek, performansınızı ve kazancınızı artıracak bir Google Ads uzmanı arıyorsanız Google Ads Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı hizmetimize gitmek için tıklayın.

Bunları da beğenebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir