Instagram

Instagram Hesap Dondurma veya Hesap Silme Nasıl Yapılır?

instagram hesap dondurma hesap silme nasıl yapılır

Instagram hesabını dondurma veya silme işlemi, çeşitli sebeplerden ötürü Instagram sosyal medya platformundan çıkmak ve profilini erişime kapatmak isteyenlerin hakkında bilgi sahibi olmak istediği bir konudur. Her ne kadar Instagram sosyal medya platformu popülerliğini sürdürse de Türkiye’de de pek çok kullanıcı hesaplarını dondurmak veya tamamen silmek isteyebilmektedir. Instagram hesap dondurma ve silme işlemi yapabilmek için bazı işlemlere dikkat etmek gerekmektedir.

Dünyanın en popüler ve en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram sosyal medya mecrasında, hesabı tamamen silmek için uygulanması gereken adımlar net olarak internet kullanıcıları ile paylaşılmıyor. Fakat Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusuna yanıtlar almak istiyorsanız, yazımızda yer alan kuralları uygulayabilirsiniz. Instagram hesabınızı silmek için ya bilgisayardan ya da akıllı telefonun tarayıcısından bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Instagram hesabını kapatmak mümkün olabilirken, Instagram uygulamasından hesabınızı tamamen silmeniz mümkün olmamaktadır.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını silme aşamaları için öncelikle tarayıcınızda oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açmak için kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya giriş yapın. Daha sonra https://instagram.com/accounts/remove/request/ bağlantı adresine tıklayın açılan sayfada oturum açıldığında devam edebilirsiniz. Bu hesabını sil ekranında seçenekleri işaretleyebileceğiniz aşamalar görünecektir. Bu süreçte Instagram sosyal medya platformundaki hesabınızı neden kapatmak istediğiniz seçmeniz gerekmektedir. Seçiminizi yapıp ekrandaki bağlantılardan birini işaretledikten sonra ekrana gelen yeni sayfadaki boş kutuya, mevcut hesabınızda kullandığınız Instagram şifrenizi giriş yapmanız gereklidir. Bu işlemin ardından ekranda kırmızı ile yazılmış olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayarak Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını dondurma aşamaları için de bazı işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak yani internet kullanıcıları arasında sıkça telaffuz edildiği gibi Instagram hesabını dondurmak oldukça yaygın kullanılan bir işlemdir. Instagram kullanıcıları zaman zaman hesaplarını geçici olarak askıya alıp, daha sonra istedikleri zaman yeniden aktif edebilmektedir.

Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman, diğer Instagram sosyal medya kullanıcıları sizin profil hesabınızı Instagram’da göremeyecektir. Bununla birlikte Instagram hesabınızı dondurmayı seçerseniz, bu durumda Instagram profilinizde yer alan fotoğraflarınız, profil sayfanız, yaptığınız beğeni ve yorumlar, hiçbir Instagram kullanıcısı tarafından görüntülenemeyecektir. Instagram tüm kullanıcılarına aynı hafta içinde yalnızca 1 kere Instagram hesabını dondurma hakkı tanımaktadır. Yani bir hafta geçmeden Instagram hesabınızı 1’den fazla dondurmanız mümkün değildir. Yeniden dondurma işlemi yapabilmek için Instagram hesabınızı aktif ettikten sonra 1 haftalık sürenin geçmesi gerekmektedir. Instagram hesabını dondurmak için iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki akıllı telefon üzerinden mobil uygulamayı kullanarak, bir diğeri de bilgisayar üzerinden masaüstü versiyonu kullanarak Instagram hesabını dondurmaktır.

Instagram Hesabını Telefondan Dondurma

Instagram hesabını telefon üzerinden dondurma işlemi için şu aşamaları yerine getirebilirsiniz:

  • Mobil uygulama üzerinden Instagram hesabına giriş yapın
  • Ekranın sağ alt kısmında bulunan küçük profil görselinize dokunun ve profil sayfanıza girin.
  • Profili düzenle butonuna basın.
  • Sayfanın en altında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini işaretleyerek Instagram hesabınızı kısmi süreli dondurabilirsiniz.

Instagram Hesabını Bilgisayardan Dondurma

Instagram hesabını bilgisayar üzerinden dondurma işlemi için de yapılması gereken şunlardır:

  • Bilgisayar tarayıcısından Instagram web adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.
  • https://www.instagram.com/accounts/edit/ bağlantısına giriş yaptıktan sonra ekranda yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayın

Bu bilgileri kullanarak Instagram hesap dondurma ve silme işlemi başarılı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir