Instagram

Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

instagram kullanılmayan kapalı silinmiş kullancı adı nasıl alınır

Instagram’da kullanılmayan üyelik adı alma işlemi, özellikle son yıllarda sosyal medyayı aktif şekilde kullanmak isteyen çok sayıda internet kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Bilindiği üzere Instagram’da en büyük sorun olarak güvenlik sorunları öne çıkmaktadır. Güvenlik gerekçeleri gösterilerek Instagram hesaplarının kapatılması, günümüzde sık sık meydana gelmektedir. Herhangi bir sebeple silinen ve kullanılmayan kullanıcı adını alma konusu da yaygın şekilde merak edilmektedir. Instagram kullanılmayan kullanıcı adı almak için uygulanması gereken birtakım aşamalar bulunmaktadır.

Öncelikle Instagram sosyal medya platformu üzerinde silinen hesabın kullanıcı adını geri almak, normal şartlar altında ne yazık ki mümkün değildir. Instagram yetkilileri, daha önce konuyla ilgili olarak yapmış oldukları resmi açıklamada, açık bir şekilde kapatılan hesaplarının kullanıcı adlarının yeniden Instagram sosyal medya platformu üzerinde kullanılması için geri alınamayacağını bildirmiştir. Tıpkı Facebook sosyal medya mecrasında olduğu gibi Instagram platformunda da herhangi bir sebeple kapatılan yani banlanan hesabın kullanıcı adını geri almak yasaklanmıştır.

Instagram Boştaki Kullanıcı Adını Alamama
Instagram Boştaki Kullanıcı Adını Alamama

Instagram Silinen Kullanıcı Adı Kullanımı

Instagram’da kaldırılan kullanıcı adı tercihi konusunda yapılması gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. Instagram platformunda yeni bir hesap açacaksınız ve daha önce kapatılan bir hesapla aynı kullanıcı adını tercih etmek istiyorsunuz. Fakat bildiğiniz üzere banlanan hesabın kullanıcı adını aynı şekilde kullanmak mümkün değil. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, zaman kaybetmeden kullanıcı adını değiştirmektir. Eğer hesabınızı kapatmadan önce kullanıcı adınızı başka bir isim ile değiştirirseniz, bu durumda hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adını yeniden tercih ederek farklı bir hesap açmanız mümkün olabilmektedir.

Bu işlemleri yapmadan yani kullanıcı adı değişikliğine gitmeden hesabınızı silmeniz veya kapatmanız halinde yapabileceğiniz alternatif yöntemler de bulunmaktadır. Bu durumda Instagram hesabınızı yanlışlıkla kapatma işlemine başvurabilirsiniz. Bu noktada Instagram hesabınızın çalındığını ve sizin istek ve bilginiz dışında, kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızın kapatıldığını bildiren mailleri, Instagram sosyal medya platformu yetkililerine gönderebilirsiniz. Bu sayede Instagram yetkilileri tarafından size gönderilen üyelik formunda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurup hesabınızı yeniden aktif hale getirdiğinizde aynı Instagram kullanıcı ismini kullanabilirsiniz.

Instagram Kapatılan Hesabın Kullanıcı Adını Alma

Instagram’da kapatılan profilin kullanıcı adını alma işlemi de dikkatle tamamlanması gereken birtakım aşamaları içermektedir. Eğer hesabınızı siz kişisel olarak kapatmadan önce kullanıcı adını değiştirirseniz, aynı isimle yeniden Instagram sosyal medya platformu üzerinden profil hesabı oluşturabilirsiniz. Fakat bu değişikliği yapmazsanız, bir süre bellemeniz gerekmektedir.

Eğer siz Instagram profil hesabınızı kendiniz kapatmış olmasanız dahi hesabınız başka Instagram kullanıcıları tarafından şikayet edildiği takdirde kapatılmışsa bu durumda farklı prosedür uygulanmaktadır. Instagram kullanılmayan kullanıcı adı almak bu durumda kişiden kişiye ve ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Instagram tarafından hesabınız kural ihlali sebebi ile kapatılırsa, kullanıcı adını yeniden almanız neredeyse imkansız olabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir