Instagram

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? (Mavi Tik Yapma Rehberi)

instagram mavi tık alma rehberi nasıl yapılır

Instagram mavi tik onaylı hesap yapabilmek için her sosyal medya platformunda olduğu gibi uygulanması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Sosyal ağlarda son yıllarda en çok kullanılan ve sosyal medya kullanıcıları arasında fark yaratmayı sağlayan mavi tık uygulaması ile pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Instagram mavi tik yapma rehberi üzerinde yer alan tüm aşamaları uygulayarak siz de en kısa sürede Instagram sosyal medya hesabınızda mavi tik işaretine kavuşabilirsiniz.

Öncelikle son yıllarda internet üzerinde ve arama motorlarında sık sık araştırılan Instagram mavi tik konusuna değinmek gerekir. Instagram sosyal medya platformunda sık sık görmeye başladığımız, kullanıcı adının yanında yer alan mavi tik esasında kurumsal markaların veya ünlü kişilerin resmi profil hesabını gösteren bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle medyatik veya tanınmış şarkıcı, futbolcu, yazar, gazeteci, siyasetçi, influencer, tv ünlüsü, sosyal medya fenomeni gibi kişilerin sahip olduğu bu Instagram mavi tikler, aynı zamanda dünyaca veya ulusal bazda popüler olan kurumsal firmaların sosyal medya hesaplarında da görülebilmektedir. Instagram mavi tik, en geniş tabiri ile Instagram sosyal medya platformu tarafından doğrulanmış hesap anlamına gelmektedir. Doğrulanmış profil sahibi olmak için yapılması gerekenler basit gibi görünse de ciddi emek isteyen işlemlerden oluşmaktadır.

Instagram Mavi Tik Almanın Önemi Nedir?

Instagram’da mavi tik yapmanın önemi, sosyal medyada dikkat çekmek için oldukça fazladır. Bilindiği üzere sosyal medya yapısı gereği özgür bir platformdur. Sosyal medya üzerinde isteyen bütün internet kullanıcıları, rahatlıkla başka kişiler veya kuruluşlar adını kullanarak hesap açabilmektedir. Herhangi bir belge gereksinimi olmadan ünlü bir kişinin adını kullanarak parodi hesabı açabilirsiniz. İşte bu durumlardan ortaya çıkabilecek sorunları engellemek için Instagram tarafından onaylanmış resmi hesap anlamına gelen mavi tık uygulaması başlatılmıştır. Mavi tik uygulaması günümüzde sadece Instagram platformunda değil, bununla birlikte popüler pek çok sosyal medya mecrasında da sık sık görülebilmektedir.

Instagram Mavi Tik Yapmanın Avantajları

Instagram mavi tik almanın faydaları da dikkat çekmektedir. Özellikle son yıllarda Instagram platformunda popüler olmak ve sosyal medya fenomenleri arasına adını yazdırmak isteyenler Instagram mavi tik yaparak birtakım avantajlara sahip olabilmektedir. Instagram sosyal medya platformunda doğrulanmış profile sahip olmanın yani mavi tik almanın faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Profilin güvenilir olduğunu gösterir.
  • Hesabın resmi (official) olduğunu gösterir.
  • Instagram platformunda prestij kazandırır.
  • Kişi veya firmanın itibarını artırır.

Instagram Mavi Tik Yapma Rehberi

Instagram’da mavi tik alma rehberi içinde birtakım aşamalar bulunmaktadır. Pek çok internet kullanıcısının merak edip hakkında araştırmalar yaptığı Instagram mavi tik alma konusunda uygulanması gereken adımları tek tek yazımızdan takip edebilirsiniz. Bunun için öncelikle Instagram uygulaması üzerinden kişisel veya ticari şirket hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra, eğer hesabınız “Kişi Profili” ise öncelikle bunu “İşletme Hesabı” özelliğine çevirmeniz gerekmektedir. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir:

  • Ayarlar Sekmesine Giriş: Instagram profiline giriş yaptıktan sonra hesabınızı işletme hesabına çevirip, ekranın sağ üst kısmında yer alan ayarlar sekmesine giriş yapın. Çizgi şeklinde görünen ikona dokunduktan sonra menüde en alt kısımda yer alan ayarlar sekmesine dokunun.
  • Doğrulama Talebi: Bu aşamada ayarlar sekmesinde yer alan Hesap kategorisine dokunup, “Doğrulama İste” butonunu seçmeniz gerekmektedir. Bu sekmeye dokunduğunuzda karşınıza bir form çıkacaktır.
  • Formu Doldurun: Instagram mavi tik başvuru formunda ekranda yer alan; Kullanıcı adı, Adı soyadı, Bilinen ad, Kategori ve Kimlik görseli gibi bilgileri kendi kişisel bilgileriniz ile doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurup onaylamanız gerekmektedir.
  • Gönder Butonunu Seçin: Tüm form bilgilerini eksiksiz doldurduktan sonra gönder bağlantısına dokunarak başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Bu başvuru ile Instagram hesabına mavi tik alma işleminin ilk adımı tamamlanmış olmaktadır. Artık yalnızca bekleme sürecine geçmeniz gerekir. Instagram yetkilileri tarafından araştırmalar yapılarak sizin tanınmış kişi veya marka olduğunuza karar verilmesi halinde çok kısa sürede Instagram mavi tik alma başvurunuz onaylanacak ve hesabınızda profilinizde tüm kullanıcılar tarafından görünen rozet yerleşmiş olacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir