kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Firmalar, sektörlerinde tanınabilmek ve müşterilerinin bir bakışta tanımalarını sağlayabilmek için kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyaç duyarlar. Kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları, firmanın, profesyonel görünmesini sağlarken, sektördeki gücünü ortaya koyabilmektedir. Firmanızın ve markanızın bilinirliğini artırabilmek için Reklamjet hizmetlerinden faydalanabilir, kurumsal kimlik çalışmalarının profesyonel olarak yapılmasını talep edebilirsiniz. Uzman kadromuz ile vermiş olduğumuz hizmetlerimizle, firma isminize uygun logo çalışmaları yapmaya hemen başlayabiliyoruz. Logo çalışmalarını tamamladıktan sonra tüm kurumsal kimlik ürün türlerinin tasarımlarını oluşturuyor, her alanda markanızı gösterebilmenizi sağlıyoruz. Kurumsal kimlik, reklam çalışmalarının en önemli unsurudur. Kurumsal kimliği olmayan firmalarının tanınırlığı olmayacağı için ürüne güvende az olacak, pazarlama oranı düşük kalacaktır.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?

Reklamjet olarak, müşterilerimize sunduğumuz tüm hizmetlerimizi, profesyonel olarak sunuyor, çalışma öncesi her türlü analizi yapıyoruz. Kurumsal kimlik tasarımı hizmeti her zaman profesyonelce sunulmaktadır. Kurumsal kimlik oluşturabilmek için markaya uygun renk seçenekleri ile logo tasarımının yapılması ilk yapılması gereken işlemlerden birisidir. Logo oluştururken, markayı güçlü kılan bir yapıya, müşteri dikkatini çeken ve akılda kalıca yapıya sahip olması gerekiyor. Markaya özel yapılan logo, kurum içi ve kurum dışında kullanılacak çeşitli basılı malzemelerde kullanılabilecektir. Başarılı bir şekilde yapılmış olan logo tasarımları, firmanın bilinirliğini ve her alanda tanınırlığını kolaylaştıracak, müşterilerde markaya aşinalık oluşturacaktır. Marka tanındıkça, müşterinin güveni daha fazla olacaktır. Tüm çalışmalarımızda bu analizleri yapıyoruz.

Kurumsal Kimlik Ürünleri

Kendisine kurumsal kimlik oluşturmak isteyen firmalar, alanında uzman reklam ve danışmanlık firması seçmeye özen göstermelidir. Reklamjet olarak, tüm sektörlerdeki firmalara, kurumsal kimlik, web tasarımı, SEO, sosyal medya yönetimi gibi alanlarda profesyonel olarak hizmet veriyoruz. Kurumsal kimlik ürünleri, kurum için ve kurum dışında kullanılacak dokümanlar olarak birbirinden ayrılabilmektedir.

Kurum içinde kullanılabilecek ürünler şunlardır;

 • Antetli kağıt,
 • Kartvizit,
 • Torba zarf,
 • Diplomat zarfı,
 • Web sitesi tasarımı,
 • Antetli zarf tasarımı,
 • Takvim çalışmaları,

Kurumsal kimlik ürünleri, firmanın, tüm ortamlarda duruşunu, imajını ve davranışını temsil eden kavramlardır. Bunu için tüm çalışmaların, profesyonel yapılması, firmanın konumunu belirleme açısından önemlidir.

Neden Kurumsal Kimlik Çalışmaları Yapılır?

Reklamjet olarak, müşterilerimizi bilgilendirebilmek için tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışıyoruz. Kurumsal kimlik çalışmaları, gelişmek ve sektöründe büyümek isteyen tüm firmaları için büyük bir ihtiyaçtır. Neden kurumsal kimliğe ihtiyaç var denildiğinde, şu gerekçeleri gösterebiliyoruz.

 • Marka oluşturma,
 • Farklı tasarım,
 • Farkındalık yaratmak,
 • Hedef kitleye tutarlı mesaj,
 • Markaya sadakat oluşturabilmek,

Şirketler için kurumsal kimlik, marka değerini ortaya koymakta ve en iyi temsil unsuru olarak kullanılmaktadır. Markanızın tonunu ve değerini belirlemek, hedef kitleler üzerinde etki oluşturabilmek için kimlik tasarımının doğru yapılması gerekiyor. Firmamız profesyonel hizmet anlayışı ile tüm beklentilere göre özel çalışmalar yaparak, her firma için özel kimlik tasarımları oluşturmaktadır.

Kurumsal Kimlik Ajansı

Bütün firmalar, rakiplerinin önüne geçebilmek ve sektörlerinde tanınabilmek için kendilerine yeni bir vizyon oluşturmaya çalışırlar. Kurumsal kimlik ajansı olarak, firmalar için kurumsal kimlik oluşturma süreçlerini başarılı yürütüyor ve firmaların, müşteriler gözünden bakışını oluşturuyoruz. Her müşteri firmayı, kurumsal kimliği ile tanır ve ona göre yaklaşım gösterir. Kurumsal kimlik ajansı hizmetlerimiz ile şirketlerin hedef kitleye ulaşmasını ve daha rahat iletişim kurmasını, müşteriler gözünde bilinirliliğinin artırılmasını sağlıyoruz. Bunu yapmış olduğumuz kurumsal kimlik çalışmaları ile başarıyoruz. Tüm çalışmalarımızı yaparken, firmanın renklerine, sektörün yapısına ve oluşturulacak olan logonun markaya uygun olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü müşteriler, firmayı ve markayı, logo ile tanıyacak ve logo ile anımsayacaktır.

Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

Kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları, marka ile hedef kitle arasında bağ oluşmasını sağlayan en önemli çalışmalardan birisidir. Her firma, ilk kurulduğu andan itibaren, profesyonel danışmanlık hizmetlerini ihtiyaç duyacaktır. Dijital platformlar üzerinde yapılacak işlemlerle ilgili her türlü danışmanlık hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. Kurumsal kimlik tasarımlarının oluşturulabilmesi için özel çalışmalar yapılmalıdır. Oluşturulan kurumsal kimlik, firmanın görünün yüzü olacak ve uzun yıllar marka değeri oluşturmasını, müşterileri ile iletişim kurmasını sağlayacaktır. Bu bilince sahip olarak tüm hizmetlerimizi profesyonelce sunmaya gayret ediyoruz. İyi yapılmış bir kurumsal kimlik tasarım çalışmaları, marka itibarını artıracak, tüm alanlarda bilirliğini sağlayacak, firmanın pazarlama işlemlerini kolaylaştıracaktır.