seo danışmanlığı

İnternet ortamında sayısız web sitesinin olması, burada çok büyük bir rekabetin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Web siteleri arasında rekabetin yoğunlaşmasından sonra arama motoru optimizasyonu kavramı ortaya çıktı. Web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması, web sitesine daha fazla ziyaretçinin gitmesini sağlıyor. Bu nedenle, küçük veya büyük tüm web siteleri, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmayı hedefliyorlar. Arama motoru optimizasyonu ya da İngilizce’sinin kısaltılmış hali olan SEO’nun önemli anlaşınca, web siteleri profesyonel destek almayı tercih etmeye başladılar. Biz, ReklamJet olarak sonuç odaklı SEO danışmanlığı hizmeti sunan bir firmayız. Müşterilerimiz, ölçülebilen verilere bakarak, yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçlarını görebiliyorlar.

SEO Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnternette bir bilgiye ulaşmak isteyenler, aramak istedikleri kelimeyi arama motoruna yazıyorlar. Arama motorunda sonuçlar listeleniyor. İnsanlar, sonuçlarda, ilk sıralarda çıkan web sitelerini ziyaret ediyorlar. Bu sebeple, web siteleri arama sonuçlarında ilk beş sırada, olmuyorsa en azından ilk sayfada yer almayı amaçlıyorlar. İşte, bunun için yapılan tüm işlemlere Search Engine Optimization deniliyor ve kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO kavramı kullanılıyor. Türkçede SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu olarak kullanılıyor. Biz, profesyonel SEO hizmetimizle bir çok kişiye faydalı oluyoruz.

SEO hakkında daha fazla bilgi almak için, Türkiye’nin en kapsamlı SEO Rehberini okuyun.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

ReklamJet, güvenilir profesyonel SEO danışmanı arayanlara çözüm sunuyor. Esas anlamda SEO uzmanı, web sitesiyle arama motorlarını uyumlu hale getirmek için çalışır. Ancak bunun için uygulanması gereken çok sayıda parametre vardır. SEO konusunda yetkin bir ekiple çalışıyoruz ve tüm aşamaları büyük bir titizlikle uyguluyoruz.

SEO Danışmanı Yol Haritası

SEO çalışmasına başlamak için öncelikle sitenin analizini yapıyoruz. Burada sitenin hangi noktalarda eksik olduğunu tespit ediyoruz ve yol haritası belirliyoruz.

 • Site Analizi
 • Site Hız Testi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • İçerik Kontrolü
 • Görsel Optimizasyonu
 • H1, H2, H3 Başlık Etiketleri Kontrolü

Google resmi SEO rehberi için tıklayın.

Firmamız, tüm bunların yanı sıra rakip analizi de yapıyor. Özellikle rakip analizi, başarılı bir SEO çalışması için çok önemlidir. Müşterilerimizin marka bilinirliklerine ve kurumsal kimliklerine büyük hassasiyet gösteriyoruz. Bundan dolayı, büyük markalar kurumsal SEO danışmanlığı konusunda bizimle iş birliği yapmayı seçiyorlar. Kurumsal müşterilerimiz, yaptığımız kapsamlı çalışmaların ardından çok daha iddialı ve otoriter bir site haline geliyor. Bununla beraber, kurumsal şirketlerin yanı sıra bireysel müşterilerimize de güvenilir ve şeffaf hizmet sunmaktayız.

Profesyonel SEO Hizmeti

SEO’nun zorunlu bir çalışma olmasından bazı kötü niyetli kişiler, gerçekleşmesi zor vaatlerle insanları manupile ediyorlar. Özellikle, kısa sürede web sitesinin üst sıralara çıkacağı yolundaki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Biz, profesyonel SEO danışmanı hizmeti veriyor ve müşterilerimizi boş vaatlerle oyalamıyoruz. SEO çalışmasının 1 haftalık, 1 aylık ve dönemsel bir işlem olmadığını ve web sitesi faaliyette olduğu sürece yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz. Sunduğumuz, hizmet tamamen, şeffaf ve ölçülebilir olduğundan müşterilerimiz de sürece ortak oluyorlar. Müşterimizi, şeffaflık gereği her aşamada bilgilendiriyoruz ve sitedeki anlık değişimleri, olumlu gelişmeleri ve hala geliştirilmesi gereken noktaları paylaşıyoruz. Müşterimize periyodik olarak raporlar sunuyor ve yaptığımız işlemin ne olduğunu tam olarak anlamasını sağlıyoruz.

Eğer her şeyi ReklamJet yapsın istiyorsanız, SEO Hizmeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Fiyatı Ne Kadar?

ReklamJet, 2013 yılında faaliyetine başladıktan sonra, 2020 yılında tekrar geri döndü ama yenilenmiş olarak. Biz, sektörde hem tecrübeli hem de hala çok genç ve dinamik bir ekibiz. Aradan geçen yıllarda birçok kişinin dijital dönüşüm ortağı olduk ve buna devam ediyoruz. Olumlu referansı önemsiyoruz, bunun için müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.

 • Şeffaflık
 • Ulaşılabilirlik
 • Ayrıntılı Raporlama

İşte, bunlar sayesinde, çok sayıda olumlu referansa sahip olmayı başardık. Buna ek olarak, fiyat konusunda da müşterilerimize en iyisini sunuyoruz. Kaliteli, sonuç veren bir SEO çalışması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlarımızın genel olarak çok makul olduğunu söyleyebiliriz ama SEO danışmanı fiyat konusunda rakam verebilmemiz mümkün değildir. Bir web sitesinde yüzlerce içerik vardır ve yapılması gereken çok fazla işlem vardır. Bir diğer web sitesinde daha az içerik haliyle daha az iş vardır. Ancak bazı durumlarda az içerik olsa bile site, SEO bakımından kötü durumda olabiliyor. Bu nedenle, SEO hizmeti almak için bizi aradığınızda, analizlerimiz sonunda size en uygun fiyatı sunacağımızdan kuşkunuz olmasın.

SEO Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

 • SEO Hizmeti ile SEO Danışmanlığı arasındaki fark nedir?

  SEO hizmetinde, markanızın IT veya yazılım ekibi, veya web tasarım hizmeti aldığınız firma SEO sürecine dahil olmaz. SEO hizmeti aldığınız ajans, SEO adına yapılması gereken her şeyi halleder. SEO Danışmanlığında ise, SEO ajansı yapılacaklar listesi hazırlar ve bu listeleri ilgili departmanlara verir, onların çalışmasını değerlendirir ve yapılacaklar listesinde tik atarak geçer.

 • SEO danışmanlığı ne fayda sağlayacak?

  Sitenizin, Google’ın tarama botu ola GoogleBot tarafından daha kolay, daha hızlı ve daha doğru taranmasını sağlamak SEO çalışmasının birincil amacıdır. Google’ın maliyetlerini ne kadar düşürürsek, ne kadar kaliteli içerik üretirsek o kadar ödüllendiriliriz. SEO danışmanlığında ise SEO hizmetimizden farklı olarak SEO sürecinde sadece kontrol mekanizması ve raporlayıcı olarak görev alırız.

 • SEO danışmanlığı fiyatları nedir?

  SEO danışmanlığı fiyatları, SEO hizmeti gibi sektöre göre ve çalışma yapılacak siteye göre değişir. Eğer büyük bir siteyse yapılacak iş miktarı fazlayken, küçük bir siteyse yapılacak iş miktarı daha azdır. Sektörün zorluğu arttıkça da yapılacak iş miktarı artacağı için bu da fiyatları etkiler. Fiyat teklifi almak için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.