seo hizmeti

Profesyonel SEO hizmeti için ReklamJet ile çalışabilirsiniz. Hizmet kapsamlarımız ve SEO hizmetinin detayları için okumaya devam edin.

İnternet, büyük bir hızla gelişim göstermektedir. Bugün birçok hizmet internet üzerinden alınabiliyor. İnternet, alışveriş ve başka birçok konuda insanlara ciddi ölçüde kolaylık sağlıyor. Aynı şekilde, şirketlere de kolaylık sağlayan internet, buna karşılık çok sert bir rekabet getiriyor. İster küçük bir şirket olsun, ister büyük ve kurumsal bir şirket olsun, bu mecrada ön plana çıkabilmek için bazı çalışmalar yapmaları gerekmektedir. Bu çalışmalar, web sitesini arama motoruyla uyumlu hale getirmeyi amaçlar. Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu, İngilizcesi ile Search Engine Optimization kısaca SEO olarak bilinen çalışmalar, uzmanlık gerektiren çalışmalardır. Biz, ReklamJet güvencesiyle ve uzman kadromuzla SEO çalışması konusunda birçok müşterimize çözüm sağlıyoruz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Neden Gereklidir?

İnternette, bir arama yapılacağı zaman bunun tek yolu, arama motorunu kullanmaktır. Dünyanın açık ara en fazla kullanılan arama motoru ise Google’dır. İnternet kullanıcısı, Google’a merak ettiği kelimeyi yazdığında Google, çok kısa bir sürede en uygun yanıtları sıralar. En uygun cevaplar; 1, 2, 3, 4 ve 5. sıralarda yer bulur. Ayrıca, daha alt sıralarda ve daha alt sayfalarda da yer bulur. Ancak bu tercih edilmez. Zira amaç, web sitesine trafik çekmektir. Bu sebeple, arama sonuçlarında, ilk sıralarda çıkmak tüm web siteleri için en önemli hedeftir. İşte, biz müşterilerimize bu alanda yani arama motoru optimizasyonu konusunda destek veriyoruz.

Google resmi SEO rehberi için tıklayın.

SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu, web sitesinin Google ile uyumlu hale gelmesini amaç edinen bir çalışmadır. Bunun için yapılması gereken çok sayıda işlem, uyulması gereken birçok yönerge vardır.

SEO genel manada iki bölüme ayrılır;

 • Site İçi SEO
 • Site Dışı SEO

Web sitesinin maksimum performans sergilemesi ve en yüksek trafik sayısına ulaşması için sunduğumuz SEO hizmeti sonuç verici niteliktedir. Site dışı SEO, dış bağlantıları, rakip analizini, sosyal medya bağlantılarını, vb. kapsar. Site içi SEO ise, çok daha kapsamlıdır. Ancak, bir web sitesinin başarılı olabilmesi için her ikisinin de gerektiği gibi uygulanması gereklidir.

Site içi ve site dışı SEO çalışmalarında kullandığımız araçlardan bazıları:

SEO Nedir? ve SEO Nasıl Yapılır? sorularını cevapladığımız +2000 kelimelik dev rehbere gitmek için tıklayın.

Kurumsal SEO Hizmeti

Küçük şirketler gibi, büyük ve kurumsal şirketler de SEO çalışması yaptırmak zorundadırlar. Biz, sektörde edindiğimiz tecrübe sayesinde, kurumsal SEO hizmeti konusunda güvenilir hizmetin adresi olmayı başarıyoruz. Müşterilerimizin marka bilinirliğini arttırabilmesine katkı sunuyoruz. Ayrıca, yaptığımız ayrıntılı rakip analizi sayesinde, müşterimizi rakiplerinden bir adım öne geçirmeyi başarıyoruz. Bunların yanı sıra, etkili bir sosyal medya desteğiyle, müşterimizin sosyal medyada otoriter bir hesap olmasını sağlıyoruz.

Kurumsal SEO’nun ne işe yaradığını birkaç başlıkta ele almak gerekirse;

 • Marka Bilinirliğini Arttırıyor
 • Rakiplerinden Geri Kalmışsa, Yeniden Toparlandığında İmajı Yenileniyor
 • Sosyal Medyada Otoriter Bir Hesap Oluyor
 • Web Sitesine Gelen Ziyaretçi Ciddi Oranda Artıyor

Sunduğumuz hizmet kurumsal müşterilerimizi bir anda tekrar yarışın içinde sokuyor. Ancak, küçük firmalar da bizden hizmet alabiliyorlar.

Profesyonel SEO Ne Vadediyor?

Bizler, müşterilerimize profesyonel SEO hizmeti konusunda bilgi verirken, SEO’nun ne sağlamadığını da anlatmak zorunda kalıyoruz. Sektörde bir zaman yer almış kişiler, bazı yöntemlerle Google’ı kandırabileceklerini ve kısa sürede müşterilerini üst sıralara taşıyacaklarını iddia ediyorlar, bu ise bir kafa karışıklığı yaratıyor. Biz, belirli bir zaman periyodunda kesinlikle 1. sıraya çıkarsınız, demiyoruz. Çünkü bu türden çalışmaların uzun vadede spam kabul edileceği için siteye zarar vereceğini biliyoruz. Biz, Reklamjet olarak, SEO’nun sürekli olarak ve profesyoneller tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz. Anahtar kelime çalışması, rakip analizi, H1, H2, H3… başlık kullanımı, gerekli yerlerde 301 yönlendirme, vb. bu türden işler, bir site için sürekli yapılması gereken işlemlerdir.

SEO Hizmeti Fiyatı

Reklamjet, 2013 yılında yolcuğuna başlamış, 2020’de yenilenerek daha güçlü hale gelmiştir. Bu sebeple, arama motoru optimizasyonu konusunda çok sayıda olumlu referansa sahibiz. Bugün de dijital pazarlama ve tasarım alanında hizmet sunmaktayız. Web sitesini ön plana çıkarmak isteyenler, SEO hizmeti fiyat için bizimle iletişime geçebilirler. Fiyatlarımız, genel olarak oldukça makuldür. Ancak, rakamlar, sitenin mevcut durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple, müşterimizin sitesini analiz ettikten sonra, en uygun fiyatı sunuyoruz. Anlaşma sağlanması halinde hemen çalışmaya başlıyoruz. Müşterimize her aşamada bilgi veriyoruz, zaten müşterimiz, web sitesindeki olumlu değişimi kendisi de fark ediyor.

Sitenize özel fiyat teklifi almak için hemen İletişim sayfasından fiyat teklifinizi alın.

SEO Hizmeti hakkında sıkça sorulan sorular:

 • SEO hizmeti alırsam ne kadar süre çalışacağız?

  Her siteye yapılan SEO farklıdır. Çünkü bazı sektörlerde EAT dediğimiz algoritma söz konusudur. Bu durumda sitenin belirli bir süre yükselmesi pek mümkün olmuyor. Uzun vadede etki eden çalışmalarla bu tarz siteleri yükseltiyoruz. Ortalama SEO çalışması 3 ay ile 6 ay arasında sürer. Herhangi bir bağlılığınız olmadığı için istediğiniz zaman çalışmayı durdurabilirsiniz.

 • SEO ile kesin ilk sıraya gelecek miyim?

  ReklamJet, normalde olması gerektiği gibi hiçbir şekilde sıralama garantisi vermemektedir. ReklamJet size yükseliş ve performans garantisi verir. Siteye çalışma yapmaya başladıktan birkaç hafta içerisinde sıralamalarınızda yükselmeler göreceksiniz.

 • SEO hizmeti mi Google Ads mi kullanmalıyım?

  Bu aslında tamamen tercih meselesi, SEO size uzun vadede kalıcı ve daha ekonomik sonuçlar sunarken Google Ads para ödediğiniz sürece size sonuç verir. Eğer dönüşümü düzgünce kurup verdiğiniz reklamdan pozitif ROI alabiliyorsanız ve elde ettiğiniz kar size yeterliyse Google Ads kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • SEO hizmetinde hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

  ReklamJet’in SEO çalışmaları kalıcı ve etkili olması üzerine kuruludur. Öncelikle anahtar/rakip ve sektör analizi yapılır, sonrasında site içi SEO çalışmaları (teknik SEO) gibi çalışmalar yapılır. Sonrasında içerik optimizasyonu ile eski içeriklerin ve sayfaların optimizasyonu yapılır. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra zararlı link analizi yapılır ve bu linkler reddedilir. Kötü backlinkler temizlendikten sonra backlink inşası çalışmalarına başlanır.