WordPress | Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

WordPress İçin En İyi 9 SEO Uyumlu Blog Teması

wordpress seo uyumlu blog temaları

WordPress tabanlı en iyi 10 SEO uyumlu blog teması, özellikle blog sitesini daha fazla internet kullanıcısına ulaştırmak için, arama motorlarında görünür olmak isteyenlerin tercih ettiği tema seçenekleri arasında kendine yer bulmaktadır. Ziyaretçilerinize çok daha kaliteli ve kullanıcı dostu bir deneyim yaşatmak için ihtiyaç duyduğunuz en başarılı SEO uyumlu temaları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eğer mevcut durumda, blog sitenizde kullandığınız tema, SEO uyumlu WordPress tema seçenekleri arasında ye almıyorsa, esasında blog sitenizi daha görünür kılmak ve doğal trafiğini artırmak için ortaya koyduğunuz çabanızın büyük bir bölümünün boşa gittiğini söylemek ne yazık ki mümkündür. Bu yüzden WordPress için en iyi 10 SEO uyumlu blog teması arasından seçim yapmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

SEO çalışmalarında içeriklerin özgün ve SEO kriterlerine uyumlu olmasının yanı sıra, blog sitesinin hızlı açılıp yüklenmesi ve kullanıcı dostu tema tasarımına sahip olması da büyük önem taşımaktadır. WordPress tabanlı blog sitelerinde kullanılan SEO uyumlu blog temaları arasında şunlar öne çıkmaktadır:

  •     TheGem
  •     Modern Blogger Pro
  •     Pofo
  •     SociallyViral
  •     SEO Crawler
  •     MagXP
  •     Grace Mag
  •     Wide Range
  •     NewsPaper
  •     Best

SEO alanında siteye ne kadar emek verilirse verilsin, bu emeklerin bir kısmı temanın SEO uyumlu olmaması nedeniyle boşa gidecektir. Bu yüzden sitenin içeriği kadar tasarım anlamında da kullanışlı ve SEO açısından fayda sağlayan temaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

TheGem WordPress Teması

the gem temasi

TheGEM SEO uyumlu WordPress teması, önde gelen temalar arasında yer almasıyla dikkat çekmektedir. Bloggerlar arasında en sık tercih edilen temalardan biridir. Temanın bu denli sık kullanılmasının ve çok bilinmesinin sebebi ise mükemmel bir hıza sahip olmasıdır. Google SEO kriterleri arasında sitelerin yüklenme hızına çok önem vermektedir. Bu sebeple hızlı yüklenen ve açılanbir web sitenizin olmasını istiyor ve ziyaretçilerinize içeriklerinizi daha kolay bir şekilde ulaştırmak istiyorsanız, tercihiniz TheGem WordPress temasından yana olmalıdır.

TheGem teması pek çok WordPress tabanlı blog sitesinde de sık kullanıldığı bilinen temalar arasında yer almaktadır. Kurulum konusunda çok büyük kolaylık sağlayan bu tema, pek çok farklı kategoride ve sektörde istenilen seviyede çalışmaktadır. TheGem WordPress teması SEO uyumlu olmasıyla yoğun ilgi görmektedir.

Modern Blogger Pro WordPress Teması

modern blogger pro temasi

Modern Blogger Pro SEO uyumlu WordPress teması da birbirinden farklı sektörlerde en çok kullanılan blog sitesi temaları arasında yer almaktadır. Hız konusunda da rakiplerine göre bir adım önde görülen bu temada da site yüklenmesi çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Aynı zamanda web sürümünün yanı sıra tamamıyla mobil uyumlu olan bu tema sayesinde reklam yerleşimi konusundan da blog sahiplerine çok önemli avantajlar sağlanmaktadır. Ekstra reklam yerleşim eklentileri kullanmanıza gerek kalmayan Modern Blogger Pro teması ile hemen hemen bütün sektörlerde profesyonel bloglar hazırlayabilirsiniz.

Pofo WordPress Teması

pofo temasi

Pofo SEO uyumlu WordPress teması, blog siteleri arasında oldukça yüksek popülariteye sahiptir. Son derecede kullanışlı olması sayesinde webmasterlara kurulum konusunda avantajlar sağlayan Pofo WordPress teması da SEO uyumlu olmasıyla dikkat çekmektedir. İçinde hemen hemen bütün sektörlere ve blog içeriği kategorilerine göre özel tasarımlar yer almaktadır. Dolayısıyla SEO uyumlu WordPress teması olan Pofo’yu isterseniz e-ticaret sitelerinde isterseniz kurumsal web sitelerinde isterseniz de kişisel blog sitenizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Pofo WordPress temasının kurulumu sırasında en önemli detay ise temanın tamamen SEO uyumlu olmasıdır. Dolayısıyla rakiplerinizden bir adım öne çıkmak ve arama motoru sonuçlarında daha görülebilir olmak için Pofo temasını tercih edebilirsiniz. Temanın özelleştirilebilir olması da en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Bu sayede özgün bir tasarım yaratmak istemeniz durumunda sürükle bırak özelliğinden yararlanabilir ve kendinize özel yepyeni ve kullanışlı bir WordPress blog teması hazırlayabilirsiniz. Bunu yanı sıra Pofo içinde yer alan onlarca farklı şablon sayesinde sayfaları kod yazmadan sadece Mouse yardımıyla tasarlayabilirsiniz.

Socially Viral WordPress Teması

socially viral temasi

Socially Viral SEO uyumlu WordPress teması da WordPress dünyasında en popüler tema seçenekleri arasında kendine yer bulmaktadır. Sade görünümüne rağmen etkileyici ve kullanışlı bir tema tasarımı arıyorsanız, Socially Viral temasının tam olarak aramalarınıza özel olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Socially Viral, son yıllarda internet sektöründe SEO uyumul WordPress temalar içinde her konuda kalitesi ile adından sık sık söz ettirmeye devam etmektedir.

Pek çok SEO eklentisine kendiliğinden sahip olan Socially Viral temasında, sizin blog siteniz için ayrıca SEO eklentileri yüklemenize ve kullanmanıza gerek yoktur. Bu tema sayesinde SEO eklentilerini kullanmadan da SEO çalışmalarınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin hızlı ve pratik bir kullanım avantajına sahip olmasını istiyorsanız, Socially Viral WordPress temasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu temayla sitenizin yüklenme hızı, mobil platformlarda bile %90’ın üzerine çıkabilmektedir.

SEO Crawler WordPress Teması

seo crawler temasi

SEO Crawler SEO uyumlu WordPress teması, sadece Google arama motorunda değil, diğer popüler arama motorları ile de uyumlu olması bakımından dikkat çekmekte ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Blog sitenizin SEO kriterlerine uygun olmasını istiyorsanız, tema tasarımı konusunda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz SEO Crawler teması, 3 farklı demoya sahiptir ve bu demolar birkaç tıkla rahatlıkla kurulabilir. Sürükle bırak yöntemi bu temada da yeni bir tasarım oluşturmak mümkünken, temanın internet ortamında yükleme hızının çok yüksek olduğu da bilinen avantajları arasında yer almaktadır.

Blog ve e-ticaret sitelerinde SEO çalışmaları yapılırken tercih edilen ücretsiz eklenti Yoast SEO ile uyumlu bir şekilde çalışma özelliği bulunan SEO Crawler WordPress temasında Google Fonts üzerinde bulunan bütün yazı tipleri de kullanılabilmektedir. Bu yüzden orijinal ve özgün görünüm elde etmek oldukça kolay bir hale gelmektedir.

MagXP WordPress Teması

magxp temasi

MagXP SEO uyumlu WordPress teması, bünyesinde barındırdığı 10 farklı şablonu ile site içeriğine uyumlu şablonlarla dikkat çekmektedir. SEO dostu bir WordPress teması olan MagXP teması, tüm yeni nesil temalarda bulunan sürükle bırak özelliği ile bu 10 farklı şablonun dışına çıkmak isteyenlere çok kullanışlı ve kolay yöntemler sunmaktadır. SEO eklentilerinin çok rahat kullanılacağı ve ağırlık yapmayacağı bir tema olan MagXP, en önemli kriterler arasında yer alan sitenin açılma hızı bakımından tüm beklentileri karşılamaktadır.

Grace Mag WordPress Teması

gracemag temasi

Grace Mag SEO uyumlu WordPress teması, optimize edilmiş fotoğrafları ile blog ve e-ticaret sitelerinde kullanılmasıyla çok hızlı yüklenme oranlarını yakalamaktadır. Blog, haber, dergi vb. siteler için harika bir tema olan Grace Mag kod kalabalığının olmaması sayesinde hızlı yüklenen temalar arasında yer almaktadır. Genel olarak haber, blog vb. temaların fazla kod yığını içermeleri yüzünden sayfa açılış hızı bakımından sınıfta kalırken, Grace Mag bu konuda kullanıcılarına çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Özelleştirilebilir sunuma sahip olan bu temanın kurulumu yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

Wide Range WordPress Teması

wide range temasi

Wide Range SEO uyumlu WordPress teması, adının hakkını veren ve geniş aralık sunmasıyla, internet kullanıcılarının kaliteli bir kullanım deneyimi yaşamasını sağlamaktadır. Tam ekran tema arayışında olan blog sitesi sahiplerinin bir numaralı adresi olan Wide Range, sadece web tabanlı sürümü için değil aynı zamanda mobil uyumlu olmasıyla da dikkat çekmektedir. Temanın kullanımı da oldukça kolaydır. Wide Range WordPress teması, kendiliğinden SEO uyumlu eklentilere sahiptir ve böylelikle kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan doğal eklentilerin temayı yavaşlatmaları dahi söz konusu değildir.

News Paper WordPress Teması

newspaper temasi

News Paper SEO uyumlu WordPress teması, geniş ana sayfa tasarımı ile zengin içeriğe sahip blog sitelerinin bir numaralı tercihi haline gelmektedir. NewsPaper bu ana sayfa kalabalığına rağmen hızından herhangi bir kayıp vermeden çalışmasıyla dikkat çekmektedir. Demo kurulumu sayesinde hızlı ve kullanıcı dostu özellikler sunan bu tema ile blog sitesini hızlandırmak mümkündür.

Bunları da beğenebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir